August 3, 2011

Vplyv dizajnu launch page na počet subscriberov

Na začiatku sme sa pomerne dosť babrali s launchovaciou stránkou foretaster.com, že keď spustíme nejakú tu Beta verziu, môžeme to poslať pár ľudom, ktorých by zaujímala. Samozrejme sme chceli, aby ich bolo čo najviac.

Vyšlo z toho pár zaujímavých záverov, tak prečo sa s nimi nepodeliť aj tu na blogu.

Prvá verzia launch page
Pokúšali sme sa nahodiť nejaký obsah a dizajn sme neriešili (asi preto, že nie sme dizajnéri). Vznikla teda jednoduchá html stránka, nahodili štandardný subscribe form z Mailchimpu a viac sme to neriešili.

Samozrejme, že z toho nikto nepadol na zadok (veď sa na to stačí pozrieť), ale keď nám už aj Jonatanus 4.0 povedal, že to vyzerá ako chybová hláška z Exploreru, začali sme uvažovať, že by to predsa len chcelo nejaký dizajnérsky refresh.


Launchrock
Nejaké obdobie bol celkom hype okolo aplikácie Launchrock, cez ktorú si vytvoríte launchovaciu page doslova za pár minút. Chvíľu sme nad tým premýšlali, ale chýbalo nám tam napojenie na Mailchimp a okrem toho všetky weby vytvorené cez Launchrock vyzerali v podstate rovnako (mení sa iba pozadie), čo nám tiež trochu vadilo.


Druhá verzia launch page
Hrečši zrobil fakt parádne logo a pimpol stránku (súčasná verzia). Malo to nejaký vplyv na počet subscriberov?


Momentálne jediný cieľ celej foretaster stránky je vloženie emailovej adresy, takže sme teda porovnali počet subscriberov v čase, ako sa menil dizajn. Aby to bolo objektívne, do výpočtu sme zahrnuli aj počet návštevníkov. 

Výsledok? 
Pomer návštevníci / subscribers sa po novom dizajne zdvojnásobil

Zaujímavé ale bolo stretnutie s jedným investorom, ktorý nás nedávno oslovil. Na samotnom stretnutí s ním si otvoril vo svojom iPade náš web a zostal zaskočený novým dizajnom. Povedal, že nás oslovil na základe pôvodnej stránky a na tej novej sa podľa neho nachádza málo obsahu.

Takže asi platí staré známe "koľko ľudí, toľko chutí".

Peter


No comments:

Post a Comment